Светло за приврзок HB8011

Краток опис:

Популарно и топло распродажливо led светло за приврзок 50W со модерен дизајн висечка светилка, прозрачен флукс> 90Lm/W, осветлување на приврзок од кочан.

 

МОДЕЛ:HB8011                      

ВлезНапон: 110-240V 50/60Hz

Излезна вати: 50W макс

Светилка: COB LED

Светлосен флукс: 4250Lm Макс

КРИ: РА80

Површинска завршница: Бела/Црна/Сива

Дифузор:Стакло

Главен материјал: Алуминиум со пластика

Димензии на картон: 57x57x33cm

Количина: 4 парчиња/ctn

ГВ: 9 кг СЗ: 7 кг


Детали за производот

Ознаки на производи

Карактеристики на производот:

1/.Едноставно, но пристојно.Комбинацијата од различна боја изгледа повеќе слоевитост.Стандардна комбинација е сив дифузор со црн грејач и бел прстен.Бојата може да се прилагоди.
Суспендираната жица може да се прилагоди.

2/.Изворот на осветлување е Citizen COB со возач на Philips.Приспособете е достапно.Максимална моќност 50W 4250Lm.
Дифузорот е UV + огноотпорен компјутерски материјал кој може да ја задржи бојата беспрекорно.

3/.Осветлувањето го фокусира предметот надолу.

тексинг

Апликации:

Кафе, салон за љубовници, паб и ресторан.итн...

=162825
Станбени
чанѓинг

  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp онлајн разговор!