Долна светлина 10029LED

Краток опис:

Популарно и жешко распродажба на лед лед светло од 50 W со отсекување од 200 мм, против отсјај, алуминиумско светло со лед светло без треперење.

 

МОДЕЛ:10029 LED                                                                      

ВлезНапон: 110-240V 50/60Hz

Излезна вати: 50W макс

Светилка: COB LED

Светлосен флукс: 4310Lm Макс

КРИ: РА80

Површинска завршница: Бела/Црна/Сива

Дифузор:Стакло

Главен материјал: Алуминиум со пластика

Димензии на картон: 51x51x41cm

Количина: 8 парчиња/ctn

GW: 13 kg NW: 10,5 kg

10029


Детали за производот

Ознаки на производи

Карактеристики на производот:

1/.Ова LED светло е дизајнирано со карактеристики против отсјај и не треперење.Користејќи Citizen cob и драјвер за Philips, а исто така може да се прилагоди.Дијамантскиот рефлектор во светлината го прави производот поефикасен.

тексирање (1)

2/.Ладилникот на овој производ е направен од леење алуминиум, кој го забрзува процесот на ладење.Подобреното ладење ќе ги заштити чиповите во внатрешноста на светлината, а исто така ќе ја подобри и долговечноста на нив.

тексирање (2)

3/.Лесно може секој да го инсталира ова LED светло.Прицврстувачот на светлото ќе се вклопи во тавани со различни дебелини, обезбедувајќи сигурна инсталација.

тексирање (3)

Апликации:

Конгресен центар, деловен центар, канцеларии, хотели, музеи, болници, бутици, дом и простор за одмор итн.

changjing2
changjing2
чанѓинг

  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp онлајн разговор!